יום שני, 7 בפברואר 2011

רוקפור-הופעה אקוסטית ומסע במכונת הזמן

אם ניכנס לרגע למכונה של האיש שראה הכל ונצא למסע אחורה בזמן לשנת 2007, בבר אפלולי לא פחות ולא יותר מאשר בבית שאן,בהופעה מול שלושים איש בערך הרכב של ארבעה אנשים הופיע כאילו הוא עומד מול 30 אלף איש בסנטרל פארק, ואני לכל אורך ההופעה כמו ילד בן 17 כל כך מאושר מצד אחד
(לקבל במתנה הופעה כמעט פרטית ליום הולדת 30)
ומצד שני מתבאס בשביל ההרכב שזה כל הקהל שהגיע ..

בסוף ההופעה ישבתי עם ברוך סולן רוקפור על הבר והוא בשיא האדישות אמר שככה זה, יום אחד אתה זוכה בתחרות בינלאומית ומקליט באולפן שהוא חלומו של כל מוסיקאי ולמחרת אתה מופיע מול 30 איש בבית שאן. 

רוקפור -אחד ההרכבים המשמעותיים שקם בתולדות הרוק הישראלי וכמו השם של הדיסק השני שלהם נדמה שהם באמת כבר ראו הכל החל משינויי תפקידים בתוך ההרכב שברוך בן יצחק עבר לגיטרה אחרי שאמיר צורף (עוד נכס לרוק הישראלי) פרש ועד לעזיבתו המתוקשרת ב2004 של אלי לולאי באמצעו של סיבוב הופעות מצליח בארה"ב.

עידן ה"פוסט אלי לולאי" - התפיסה הראשונית במצבים שכאלה היא לקחת פסק זמן, שבדרך כלל גורם לפרוק סופי של הלהקה ולכן אי אפשר שלא להעריץ את איסר טננבאום מרק לזר וברוך בן יצחק על ההחלטה שלקחו להמשיך את סיבוב ההופעות אליו התחייבו ויום למחרת עלו שלושתם על הבמה הפעם שברוך בתפקיד הסולן.

בשנת 2007 החליטו חברי הלהקה להשתתף בתחרות שיזם דייויד גילמור לזכרו של סיד בארט שנפטר ב2006

בתחרות הוזמנו להקות להעלות לאתר שהוקם במיוחד לכך את הביצוע שלהן לשיר של פינק פלויד"ARNOLD LAYNE".

לאחר שהמאזינים בחרו את שלושת הביצועים האהובים עליהם הם הועברו לדייויד גילמור, ריצ'רד רייט ודייויד בואי שהחליטו פה אחד שהביצוע של רוקפור הוא הביצוע הטוב ביותר וההרכב זכה ביום הקלטות באולפן "אבי רוד" המפורסם שבלונדון.

 בכך בעצם ניטש הויכוח או הספק והוכח שרוקפור פרפומרים גדולים גם ללא אלי לולאי.


בקפיצה בחזרה בזמן פברואר 2011 רחובות, מועדון הפלורה , ערב הדרבי התל אביבי ומבחן הפסיכומטרי שהיה למחרת, לא מנעו מהאנשים שאוהבים את ההרכב להגיע ולמלא את המקום.

15 שנים אחרי האיש שראה הכול אפשר היה למצוא על הבמה הרכב רוק אינדי פסיכדלי שחי מנגן ובועט מוסיקה בכל אבריו, שהאייפד של יקי גני פוגש את הבס של מרק לזר, מי שנכח בפאב לא יכול היה להישאר אדיש גם אם הוא לא ממש הכיר את הלהקה .

ההשקעה של רוקפור בכל הופעה לצד לקיחת הסיכון והחלטה לחזור לשיר בעברית באלבומם האחרון "העולם המופלא" מוכיחים כי האהבה האמיתית למוסיקה היא הדבר שמניע את הלהקה והופך אותה לגדולה כמו שהיא.