יום שישי, 8 במרץ 2019

ראיון עם "אמן שטוב לו"אחרי שהסתובבה בחתונות של אנשים זרים וצילמה בהן קטעים לקליפ , "כתבו עליה" ביחד עם כוכבות אינסטגרם בקליפ ושיר שחושף את כל הקושי בלהיות מוסיקאי ושחקן בארץ בעוקצנות חושפנית והשתתפה במחזור הראשון של סינתיסייזר.
 עומר מושקוביץ הוציאה קליפ מחאתי מלא צבע נגד חוק ה"נאמנות בתרבות" שהפך לויראלי.
ועכשיו, היא מעבירה את זה הלאה...היי עומר, מה שלומך. מה עושה בימים אלה?

מקליטה את האלבום השני שלי בהפקתם של תמיר גורדין, שלי לוי וסתיו תל. עובדת על הופעה חדשה, פתחתי סדנת קליפים למוזיקאיים עצמאיים, אני כותבת לטלויזיה, מלמדת פיתוח קול ועובדת בתדר. בין לבין משדלת לתרגל יוגה וללכת לשחק טניס.

הקליפ שלך ''אמן טוב זה אמן שטוב לו'' יצר מלא באז ברשת. 
ספרי איך היה התהליך ואיך את מסבירה שהוא הצליח להגיע לכל כך הרבה אנשים ? 

התהליך היה הכי כיפי בעולם. הוא כלל הרבה מאוד אנשים מוכשרים שהגיעו לתרום את כישרונם לדבר הזה. אני חושבת שהשיר נגע בנקודה שבה הרבה אמנים מרגישים שהם מוגבלים מבחינת התוכן שהם יוצרים. תחושה שכדי להיות אמן היום אתה צריך 'י 'לשרת את הקהל'' ולא להגיד דברים מכעיסים מדי. אני לא אוהבת להסביר את השירים שלי כי אני מרגישה שהם מדברים הכי טוב בשבילי. אבל השיר והקליפ עוררו דיון ואני חושבת שזה לא משהו שהוא מובן מאליו. ועל זה אני מאוד שמחה. הפתיע אותי גם שכל כך הרבה אנשים הקשיבו למילים, הבינו את ההומור ואת הקונספט. כשיוצרים משהו אין באמת מושג איך זה יתקבל אבל זה מדהים שזה יתקבל בצורה הזאת.סיפרת שאת עושה סדנת קליפים, אבל מצד שני את לא במאית קליפים- איך את מסבירה את זה?

נכון, אני עושה סדנת קליפים שמיועדת למוזיקאים עצמאיים. נכון, אני לא במאית. אבל דווקא בגלל זה אני עושה סדנה למען מוזיקאים שמספרת על התהליך של עשיית הקליפים ואיך אפשר לעשות הרבה דברים לבד. וכן, לא תמיד צריך לקחת במאי. אני יוצאת מנקודת הנחה שאם אותו מוזיקאי הוא אמן אז יש לו עוד דברים לומר לעולם וזה לא חייב תמיד לצאת בצורה של מוזיקה.

היה במאי שביקר אותך על זה וכתבת פוסט שהפך גם לויראלי.
 - איך הרגשת עם הביקורת ? 

אני לא מתרגשת מאנשים שלא מפרגנים. ככל שהדבר שלי גדל וטפו טפו הוא גדל- ככה יותר ויותר אנשים מרשים לעצמם לחלק ''עצות'' וטיפים כאלה ואחרים. זה דווקא מרגש באיזשהו מקום- כי זה אומר שהדברים שלי מגיעים אליהם. לגבי הבמאי, אני מבינה מאיזה מקום זה בא ואני יכולה להבין את הרמת הגבה. הוא כנראה למד קולנוע ועשה את זה שנים ולא הבין מאיפה יש לי את החוצפה לפתוח גם סדנת קליפים למרות שלא הגעתי מעולם הקולנוע. הסברתי לו שגם לא הגעתי מתחום המוזיקה. ובכל זאת אני עושה מוזיקה. אני באמת מאמינה שאתה לומד הכי טוב מעשייה. והסדנה הזאת מעודדת אותך קודם כל לעשות. מבלי לפחד. הסדנה נוצרה כדי לתת למוזיקאים השראה לחשוב על רעיונות לקליפים בעצמם וכלים לנסח לעצמם את הוויז'ן שהם רוצים. היום כדי להיות מוזיקאי עצמאי זה ממש לא מסתכם רק במוזיקה. אתה אחראי על הכל וככל שתדע לקחת יותר אחריות על הדברים שלך המוזיקה, הקליפים, הגרפיקה, ההופעות – ככה היצירה שלך תהיה דבר יותר שלם ותוכל לייצר את הסיפור שאת רוצה להעביר.

טוב, אותי שיכנעת. מתי ואיפה הסדנה ? 

יום שני, ה11.3. בבית הבאר, רחוב שלמה 6, יפו. אפשר לקנות כרטיס רק מראש ורק כאן: https://bit.ly/2EnHSLX

מתי נראה עוד קליפ שלך?
הקליפ הבא יהיה כנראה ברמת הפקה הרבה יותר גדולה מהאחרים. אני מאוד מתרגשת לקראתו. יהיו הרבה משתתפים ואני עדיין לא יודעת איך אני אעשה את זה כי לקחתי על עצמי שוב אתגר כמעט לא אפשרי.
 אבל תכלס זה מה שאני אוהבת. כל הזמן לשבור גבולות ולעשות דברים חדשים שיסעירו אותי. כרגע הוא מתוכנן לצאת לקראת חודש מאי. שוב, יש עליו מלא עבודה והתחלנו לעבוד עליו כבר מעכשיו.