יום שבת, 2 בפברואר 2013

נמרוד לב בהופעה - סיפור אהבה על פיה וגיטרה.


11 שנים אחרי שזמרת הברים האדומה עלתה על ה"ראלי צ'ופר" שלה ודהרה אל האופק,הוא הספיק לעזוב הכל,לעבור ליישוב מרוחק בצפון, להקים הרכב אלקטרוני בשם RBS ושוב להיעלם מהתודעה.
את בד הקנבס החליף פרופיל האינסטגרם שלו והוא שובר את השתיקה הארוכה וחוזר להופיע.

14 נובמבר 2012 הופעה בבר גיורא. 
זה ערב מלחמה ו"עמוד ענן" מסתיר את האופק, אבל ההופעה נקבעה וכל הכרטיסים כבר נמכרו מראש, התלבטתי אם ללכת כי התיק כבר מוכן ולא ידעתי אם "הצב" מספיק איטי או שיש עוד כמה שעות להנות.

מרתף הבר גיורא, אוירה חמימה הקהל מחכה, הוא עולה אל הבמה ומתחיל את ההופעה עם "רץ אל תוך הים" הסינגל הראשון שהוא הוציא אל הרדיו, אני מחייך ושמח שהחלטתי להגיע.
בהמשך הערב מיקה קרני מבצעת את מגדלור, גיא דגן מצטרף מתוך הקהל לשיר נוסף עם המפוחית באילתור ספונטני וההופעה הופכת מערב מלחמה חדשותי מתוח לאי של שקט מוסיקלי, שגורם לך לשכוח את הכל לכמה שעות.
הביצוע של "ימים טובים" מוכיח שהוא תמיד יהיה רלוונטי, אבל שיר אחד "שבע שורות על פלא הירקון" כל כך אקטואלי לאותו הערב.
"עוד מעט תישלף העיר תל אביב כמו אקדח. מה שיבוא מכיוון הים יתחיל ברוחות חמות. וברחובות כבר ידברו בשקט של אחרי היריות."
הימים הבאים בהם הוא ובת הזוג שלו רצים לחדרי המדרגות בכל פעם שתשמע  אזעקה בתל אביב יולידו את "אדום", הסינגל השני מאלבום הסולו העתידי, השיר מתאר את ההתמודדות עם המצב והוא נכתב בצל תחושת חוסר האונים הקלה שליוותה את חיפוש המסתור המתאים לאותו רגע - על רצפת חדר השינה או במסדרון חדר המדרגות.

"אדום צובע ימים ולילות
צפירות מנסרות ת'שקט ברחובות
ריח פחד מהול בתקווה
חיים כרגיל מחבקים גאווה"
 סיפור אהבה על פיה וגיטרה 
את בת הזוג שלו הוא הכיר במקרה בטוויטר, אחרי שבועיים הוא הציע לה נישואים היא כמובן לא מהרה להגיד כן והציעה שיצטרף אליה לפסטיבל "אינדי נגב", שלאחריו הוא כתב לה את "לחלום אותך", שיר אהבה לפיה, ואז  היא כבר אמרה לו כן.

פרט לחיים ביחד הם גם משתפים פעולה באלבום כשהיא "מג'נגלת בין עיתונאות לכתיבת שירים, יוצרת מילים הופכת אותן למוסיקה ואותה למעשים" 
"חלוקת תפקידים טובה היא כזו שכל אחד עושה את מה שהוא טוב בו. בגלל זה הוא אחראי על הסדר ואני על הבלאגן" - היא כותבת כסטטוס בעמוד הפייסבוק שלה.

ביום ההולדת שלו היא לקחה אותו לג'וני, אמן הגיטרות, וביחד הם עיצבו גיטרה חשמלית בעבודת יד על פי צרכיו ורצונותיו והשם שלו רשום עליה באותיות צדף.

היא נמצאת לצידו בהופעות ובראיונות והיא שותפה מלאה בתהליך,הם מביאים את האהבה שלהם לתוך הטקסטים והצלילים באלבום והיא מתנקזת אל תוך היצירה עם כל היופי שבה.

.                                         לחלום אותך (צילום www.milanayalir.com

בסיבוב ההופעות הנוכחי שלו "הטרום בכורה לאלבום" הוא מארח יוצרים וזמרים ישראלים חלקם ותיקים וחלקם בתחילת הדרך, בתקופה הקצרה מאז חזר להופיע הספיקו להתארח לצידו על הבמה מיקה קרני,ג'וני שועלי, ג'קו אייזנברג, סיוון טלמור, אודל נמרודי וקובי אוז.

ינואר 2013 הופעה בתאטרון תמונע
"יש לי מכשיר כזה, לופר, אני מנגן הוא מקליט ואז אני שוב מנגן והוא שוב מקליט" הוא אומר ומתחיל לנגן את צ'יינה, הקהל כמובן לא ממתין ומצטרף אליו לשיר ב"פה רה פה פה פה פם", בהמשך הערב הוא יבצע שיר נוסף בשילוב הלופר ובשיתוף הקהל.

כשקובי אוז עולה לבמה הם מבצעים ביחד את "תפילת החילוני" מתוך מזמורי נבוכים, לשאר שלושת השירים הבאים שהם יבצעו ביחד תהיה כמובן הקדמה יחודית ובלתי מתוכננת שתגרום לשניהם לצחוק ולקהל לחייך.

"קובי,באיזה סולם אמרנו שעושים את זה ?"
"למה אתה שואל אותי על סולמות ?, כי קוראים לי יעקב ?".

הם מתחילים לשיר את "זה כל הקסם" כשקובי בתפקיד זמרת הברים האדומה.
הוא שר, נכנס אל הדמות מנדנד את רגליו ועושה לנמרוד "עיניים" בחיוך שגורם לו לצחוק תוך כדי שירה ואיתו גם הקהל.
2 שירים מאוחר יותר בביצוע"כשאני איתך אני כמו דג" נמרוד יהיה על תקן שרית חדד ובסוף הוא גם יבצע מאוול.


                                          התחנה הישנה (צילום: גיא פניג)


אחרי תקופה ארוכה בה הוא שמר על שתיקה והיה בעיקר שותף ליצירות של אחרים מאחורי הקלעים, הוא פעיל מאוד ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם,  ומי שעוקב אחריו נחשף לתהליך יצירת האלבום, בהופעות שלו הקהל הוא חלק בלתי נפרד מהמופע אם במונולוגים שלו לפני השירים שהופכים לדיאלוג עם הקהל ברגע או בסיפורי הרקע לכתיבת השירים של האלבום.

לכו לראות איך סיפור אהבה הופך לשירים ולמוסיקה, ההנאה מובטחת.