יום רביעי, 3 באוגוסט 2016

"… life is like a box of chocolates, you never know what you gonna get…" יולנטה בפוסט אורח


צילום Amir Gromanלפני 5 שנים הלכתי לקוראת בקפה. הייתי במשבר, וחיפשתי מישהו שיגיד שהכל יהיה בסדר. אמרו שניחנה בכוחות ושאף פעם היא לא טועה. 

ואכן, ידעה מאיפה באתי, מה הטריד אותי, ואפילו לקחה אותי לטיול אופטימי בעתיד.
אבל, את הדבר שישנה את חיי, לא ראתה. בדיעבד, אילו הייתה אומרת שאתחיל לכתוב ולהלחין, ותוך 5 שנים אוציא 3 אלבומים, הייתי אומרת (בביטול, אבל רק לעצמי) שאין תרחיש הזוי מזה, וזו מבחינתי ההוכחה לכך שהאישה מתחזה.("רוצי יולנטה" - שיר הנושא מאלבום הבכורה)


השבוע יצא רשמית לעולם האלבום השלישי ושמו "לא היה אף פעם שקט".
שלושה אלבומים ועדיין לא יודעת להגיד הרבה על היצירה שלי. כששואלים אותי: מה מאפיין את האלבום החדש, מה ההבדל בינו לבין קודמיו, על מה השירים, מה הסגנון המוזיקלי, אני באחת חוזרת להיות הילדה הקטנה שנקראת לעמוד בפני הכיתה ולפתור תרגיל בחשבון על הלוח. 

כל מה שיוצא ממני הם ציטוטים של מה שאמרו עלי (כי זה לא נראה רציני מספיק אם אתה לא יודע לענות על שאלות כאלה) ובמקרה הפחות טוב, גמגומים שמזכירים את הודור ממשחקי הכס....
כן, אני עדיין מנסה "לפצח" את השירים שלי, למצוא את הדרך הטובה ביותר להעביר את הצבעים האמיתיים שלהם בלי לאבד אותם בעיבוד שאפתני, למצוא את הקול שלי, לכתוב לקול הזה, לשלוט בו, להסיע עליו את המילים ואת המנגינה בצורה הכי מדויקת ולא מתפשרת שרק ניתן, אלה הדברים שמעניינים אותי באמת, הם האתגר האמיתי עבורי, והחלק המשמעותי ביותר בתהליך היצירה. ומבחינה זו, הדרך עוד ארוכה, ארוכה.

הלוגיקה של האבסורד מתוך "לב המתכת" אלבום השני


לפני שבועיים הגיעו האלבומים הפיזיים. הייתי בבדיקה וכשחזרתי הם חיכו לי על יד הדלת. מיד פתחתי אחד, בדקתי שהוא בסדר, צילמתי מכמה זוויות ובישרתי לקהילה הפייסבוקית על בואו. ובתוך כל זה, עלתה לי הסצנה מ"פורסט גאמפ", בה פורסט יושב על ספסל, ובעודו אוכל בתאווה מקופסת השוקולדים ומספר את הסיפור הלא יאמן שלו, הוא אומר:  
"… life is like a box of chocolates, you never know what you gonna get…"."רגליים ארוכות" סינגל הבכורה מהאלבום השלישי

בחודש אוגוסט יתקיימו 4 הופעות השקה לאלבום החדש במסגרת אומן החודש בצוזאמן (לילינבלום 25, תל אביב). בכל יום רביעי, 20:30, הכניסה חופשית!
3.8 אורח דן תורן
10.8 אורחת טל גורדון
17.8 אורחות נעם סדן וטריקסרין

24.8 אורחת ירונה כספי