קנו לעצמכם מתנה לחג - פסח 2014


בזמן שכולם ממליצים על עשרת האלבומים כמתנה לחג שרובם של המוסיקאים הגדולים והמוכרים שזוכים להשמעות בכל תחנה וימכרו עותקים בכל מקרה , פוסט קצר על אלבומים לא פחות משובחים וטובים והשייכים להרכבים מוכרים פחות ושמתנגנים אצלי בחצי שנה האחרונה.

פיירסטון 
תמיד אמרתי שנשים שמנגנות על בס, יש בזה משהו מיוחד.כנראה בגלל המבנה השונה בתיבת התהודה הפינימית שלהן, תמיד כשאני מקשיב להרכבים בהן אישה אחראית על התפקיד יש משהו במקצב של האלבום שנותן תחושה שונה ומיוחדת במקרה של פיירסטון לב ההרכב היא ענת פוירשטיין (ומכאן גם נולד שמו) שאחראית על תפקיד הבס .נגני ההרכב חברו אליה וביחד הם מנגנים באלבום מלא בגרוב, פאנק ודיסקו מבחינתי הוא האלבום הרשמי של הקיץ הקרוב.
http://www.firestonemusic.comLuciile
בערב הדרבי התל אביבי כשכולם חשבו שהרעש בדרום תל אביב מהאצטדיון הוא בכלל הגיע מהבארבי, מופע ההשקה של אלבום הבכורה, מופע ? - פסטיבל שלם !בשיאו היו יותר מ 20 נגנים על הבמה אחרי הכל אי אפשר היה שלא לצפות למשהו מיוחד מהרכב שהודה באלבום שלו ל"סטואי גריפין, צ'רלי צ'אפלין, מראדונה..." אלבום שכולו
סול, פאנק, בלוז, היפ-הופ עם רצועת פתיחה מפתיעה במיוחד ובהמשך ביצוע קאבר משובח ל Grandma's hands של Bill Withers. דנה ליקוורניק

את המוסיקה שלה פגשתי בפעם הראשונה בפרוייקט "קול שני וחמישי", היכולות הווקליות ומגוון הז'אנרים המוסיקלים שהיא יכולה לבצע החל מדרים-פופ ועד לסול וג'אז בצורה מיוחדת ומדויקת מפתיעים אותי בכל פעם שאני פוגש פרויקט חדש שהיא משתתפת בו.
 כשקיבלתי אותו לידי לאחר ההקשבה לאלבום  היתה מובנת לי הבחירה שלה לבצע את חלקו הראשון בעברית והשאר באנגלית. (ואם לומר את האמת מחכה כבר לאלבום הבא שלה)
Full Trunk 
הם חרשו את הארץ עוד כשקראו להם "ניסמן טריו", הגיעו לכל מקום אפשרי והופיעו בפני כל מי שרק רצה לשמוע " יש אנשים שמסתכלים אחורה בגיל 50 ומצטערים על חלק מהדברים שהם עשו או לא עשו, ואני לא שואף להיות כזה.בגלל זה אני עושה מוסיקה אמנם אין בזה כסף אבל אני לפחות אמות עם חיוך" ניסמן אומר כשהוא מדבר על המוסיקה שלהם, אלבום בלוז בעברית מלא בהומור ורצועה אחת בשם keep traying שגרמה ללב שלי להתכווץ, כש"חבל שאת ככה" התנגן ברכב הדבר היחיד שהיה לאשתי להגיד כשהיא שמעה את המילה האחרונה היה "יייווואווואואווווווו !!!". 


Noria - Clear Backgrounds
הוא למעשה האלבום השני, לפני כן קדם לו אי.פי קצר.
זה אחד מאותם ההרכבים שאתה שמח שגילית רק באלבום השני כי אז יש לך יותר מוסיקה שלהם להקשיב לה, אם תקחו את o.k computer  של רדיוהד ואת  Joshua Tree של יו2 תכניסו לשייקר ותערבבו חזק וטוב.
clear backgrounds הוא התוצאה הכי קרובה והטובה שתתקבל.CHUVA - Summary
כשאלבום שלם תופס לך את הלב, הוא כמו משחק איתך.
בשמיעה ראשונה לאט לאט הוא מתגנב עם הצלילים פנימה, בשמיעה השנייה הטקסטים מגיעים ואז הוא גורם לך להקשיב רק לו,  וכשבאמצע היום בפגישה חשובה אתה קולט שאתה ממלמל את המילים של אחד השירים (wave after wave..מתוך identical במקרה שלי) אתה כבר מכור.
 ב Clicking - הרצועה החמישית באלבום הוא שואל :

where does it all come together ? into one place, or another
מסתבר שבדיוק כאן ועכשיו, הכל מתנקז לאלבום אחד משובח ונפלא.רוני אלטר - Go Wild 
כשאתה מתחיל את הקריירה המוסיקלית שלך בנקודה בה רבים היו מגדירים כנקודת השיא,דואט עם אגדה מוסיקלית כאריק אינשטיין, ושהוא יקרא לך שוב להקלטות באלבום נוסף, נשאר לך רק לשאול את עצמך - "רגע, אז מה עכשיו"
היא לקחה חלק משמעותי בפרוייקט של עופר מאירי "מטרופולין", ביצעה דואט עם דודו טסה, שיתפה פעולה עם mono talk, עינב ג'קסון כהן והוציאה את אלבום הבכורה שלה "כיס אויר".
אחרי שהות ארוכה בחו"ל ומגורים בפריז, יצא השנה אלבומה השני, הפעם בניגוד לקודם הוא כולו באנגלית ואין ספק שהמגורים באקלים הקר והמרחק השפיעו על היצירה, בהופעות השקת האלבום בארץ היא מוקפת בסופר גרופ שהם גם החברים הקרובים שלה על הבמה.
הרבה זמן חיכיתי לאלבום וההופעה וזה בהחלט היה שווה את ההמתנה
.בוצר - הפרעת קשב ריכוז. 
יוצא יחידה קרבית, ג'ינג'י חרדי אב ל-6 ילדים והוא הוציא השנה את אלבום הבכורה שלו.
לא, הוא לא השולי רנד הבא או היונתן רזאל, אין כאן הטפה לדת או "שירי תפילה וכוונה", כשהקשבתי לאלבום שלו לקח לי כמה ימים לעכל אותו, זה אלבום עם תובנות מאבקים פנימיים והשקפת עולם עמוקה רוויית קונפליקטים ומסקנות בסופן, "ההפרעות שלנו הם מה שמייחד אותנו מכל אדם אחר זה הכח שלנו, דרך ההפרעות יגיע הקשב והריכוז המדויקים והנכונים בלי להדחיק, להקשיב להן כי שם האוצרות והמתנות שלנו שמייחדות כל אחד" הוא אומר לי בשיחת טלפון.
לבטל את ההישגיות "פשוט להיות".
נועם סדן - אין נחת
דיסק שכולו ורוד, אף פעם לא היה לי אחד כזה עד שהגיע האלבום של נועם סדן. 
אלבום קונספט חורפי,שמשתף את הכאב שבפרידה, לרוב אלבומים שכאלה נוטים לכיוון מלנכוליה וכבדות עם לחנים קודרים - סדן לעומת זאת הופכת את כל נושא הפרידה לעדין יותר ונעים לאוזן, הוא משאיר אותך עם אי הנוחות שבסיטואציה ובניגוד מוחלט נותן תחושה חמימה, קולה הרך והמתקתק משהו בשילוב עם העטיפה הוורודה נותן לך את ההרגשה כאילו מישהו הגיש לך את המרשמלו האחרון בשקית.רונן גרין - פאזל
החיים הם כמו פאזל הוא אומר בשיר הנושא , בהתחלה אתה בונה מסגרת אחר כך לאט לאט אתה מצרף ומשלים את החלקים, אבל גם כשהפאזל בסופו של דבר מסתיים התמונה הכוללת לא בהכרח תהיה "מושלמת ויפה" זה אלבום עם אמירה. הפרופגנדה הפרטית שלו, מחאה מוסיקלית שקטה ונעימה לא צורחת אנטי ממסד אבל גם לא חוסכת את הביקורת הנוקבת והקשה. בלוז, קאנטרי פולק ורוק נעימים לאוזן לצד טקסטים שנונים וחזקים.וכמו השורה חוזרת בלינק האחרון
  "Good is gonna come soon"

שיהיה חג שמח מלא במוסיקה טובה.

תגובה 1:

  1. תודה ענקית על פוסט מרתק...

    התחברתי לבוצר...

    אכן רעיון טוב למתנות לחג פסח

    השבמחק